Co dělat, když se nám nechce učit?

SanDiego1

Taky se vám někdy hrozně nechce učit, a přitom víte, že byste měli? Tlačí vás čas, máte například přesný termín odjezdu do zahraničí, kde budete potřebovat mluvit anglicky a vám se do té angličtiny tak nechce... Co s tím? Může se člověk nějak přimět k tomu, aby se do toho pustil, nějak se obelstít?

U mě je to teď právě tak, jak píšu, tlačí mě čas, protože za dva měsíce jedeme do Španělska na dovolenou a do té doby se chci naučit španělsky tak, abych se domluvila.

První krůčky mám za sebou, a teď přišla krize. Nechce se mi učit, a těžko říct, jestli je to únava, lenost nebo jen odkládání toho, co prostě mám dělat. Vím ale, že něco dělat musím a motivaci taky mám. Tak co s tím?

Mám oblíbený blog jedné Angličanky, která žije v jižním Španělsku a píše o životě tam. Má moc zajímavé články, tipy na výlety, tipy z místní kuchyně a tak. No a její poslední tip na výlet byla jedna kouzelná malá vesnička, jejíž název si teď už nevzpomenu, ale při čtení toho článku jsem název dala do google a našla video přímo z této vesničky. A k tomu videu byla písnička. Krásná španělská písnička zpěvačky Soha s názvem Mil pasos (tisíc kroků).

Ta písnička mě okouzlila. A jak to dělávám i v případě anglických textů písniček, našla jsem si přesný text. Španělsky ještě neumím, takže jsem si ho přeložila přes google překladač, abych věděla, co tam vlastně zpívá, a naučila jsem se písničku nazpaměť. Trvalo mi to několik dnů, a pořád ji neumím dokonale, ale kolik slovíček jsem se z té jedné písničky naučila! Zaprvé je to zábavnější, než kdybych se je učila jedno po druhém z učebnice, a za druhé se to mnohem líp zapamatuje, protože jsou to celé skupiny slov nebo věty, a ty se v paměti drží líp než  jednotlivá slovíčka.

Takže závěr je, že se prostě musíte nějak obelstít. Podívat se na film, naučit se písničku, podívat se na něco na youtube nebo si něco přečíst. Udělat prostě z učení neučení.

7 thoughts on “Co dělat, když se nám nechce učit?

 1. Super nápad pre tých ktorým trvá osvojenie slov nejakú tú chvíľu - ako mne.
  A WC-ko oblepené slovkami to pár krát v dni doplní .. :-) Len si častejšie spievať a rád chodiť k slovíčkam... :-)

  Reply
  1. Lenka Neubauerová

   Post author

   Romane, ono to trvá u každého, i u mě, taky se to nenaučím hned. Oblepit si záchod je zajímavá myšlenka :-)

   Reply
 2. Pingback:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..