Kdo jsem

Jsem lektorka angličtiny, němčiny a češtiny pro cizince, nadšená propagátorka chytrého a zábavného učení.

Učím přes online i osobně a předávám svoje zkušenosti s učením angličtiny a němčiny. Speciálně angličtina je moje vášeň, poslouchám BBC, sleduju britské youtubery. Baví mě využívat k učení nové chytré metody, aby bylo učení co nejefektivnější. Každá hodina je jiná, a přístup ke každému studentovi je taky jiný, protože každý potřebuje něco jiného.

Myslím, že často se lidi bojí mluvit, aby neudělali chybu. I já jsem to tak měla. Chyby ale děláme všichni a právě díky nim se učíme. Od svých studentů taky vím, že se ve škole často málo procvičuje běžná základní konverzace. Učíte se nazpaměť kdo ví co, děláte drilovací cvičení, ale když se vás někdo zeptá: "Jak se máš?" nebo řekne "Tak ahoj, měj se hezky", nevíte, jak rychle odpovědět. Vidím to pořád.

Já jsem například po čtyřech letech němčiny na gymnáziu neuměla říct Němcům, kteří se mě ptali na cestu na nádraží, jen jednoduchou větu, aby šli rovně a doleva. No, cítíla jsem se příšerně!

Změna nastala až na jazykovce, kde jsem dělala roční intenzivní kurz němčiny. Najednou mě to začalo mnohem víc bavit. Viděla jsem, že je to všechno hlavně o každodenním opakování. Po pár měsících jsem dokonce začala přemýšlet v němčině. A tak mě to motivovalo, že jsem se sama začala učit anglicky podle staré učebnice pro samouky (představte si to! Tehdy ale jiné možnosti nebyly). No, a anglicky jsem se opravdu naučila.

Lenka Neubauerová

Sice jsem vystudovala obor čeština - němčina, ale angličtina je mou celoživotní láskou - nakonec jsem si udělala i certifikát FCE a CAE a baví mě vysvětlovat gramatiku, zkoumat výslovnost a dodávat lidem odvahu začít se učit v jakémkoli věku. V současné době učím přes skype nebo osobně 14 lidí a natáčím krátká videa na Facebook.

Často se setkávám s názorem, že cizí jazyk se můžete dobře naučit jedině v zahraničí. Tak to ale vůbec není, a už vůbec ne dnes, kdy se můžete dívat na videa rodilých Angličanů nebo Američanů na youtube, volat si s cizinci přes různé aplikace apod. Není pravda ani to, že byste se museli učit několik hodin denně. Takových 15 minut denně úplně postačí - a za měsíc uvidíte ten rozdíl!

A nemusíte ani používat učebnice - mám několik studentů, kteří učebnice nesnášejí. Pomoci vám mohou chytré mobilní aplikace, videa, písničky apod. Není to samozřejmě hned, i mně trvalo nějakou dobu, než jsem se začala plynně mluvit.

Jestli si myslíte, že mám třeba výjimečný talent, tak nemám. Po letech práce překladatelky mi v jednom projektu, kde jsem se chtěla podílet na nahrávání anglických textů, řekli, že můj přízvuk zní moc česky. A co teď s tím, že? No, musela jsem ho vylepšit. Začala jsem sledovat britské youtubery, poslouchat BBC a opakovat po nich celé věty. Dnes často slyším na svůj přízvuk komplimenty :)

Takže nemusíte mít talent, ani nemusíte odletět do Ameriky. Můžete se učit sami doma, tak jako kdysi já.

Proto jsem pro vás napsala 2 elektronické knihy: 3 podmínky k naučení jazyka , který si stáhlo už více než 600 lidí a návod, jak se rychle a prakticky naučit základy potřebné k tomu, abyste se domluvili: Jak se naučit jazyk za 3 měsíce, který si koupilo už 56 lidí. Jedna z nich, klientka Jana, která se začala učit anglicky až po padesátce, mi řekla, že to byl právě tento návod, který ji přesvědčil, že to může zvládnout i ona. A dnes už se anglicky domluví.

Zjistila jsem, že učit angličtinu ostatní a předávat to, co umím, mě naplňuje a zároveň mám velkou radost, když vidím nadšení svých studentů. Tempo učení přizpůsobuji každému podle jeho schopností a možností. V průběhu lekce se řídím intuitivně tím, co daný člověk potřebuje. A mám radost z každého jeho úspěchu.

Tohle napsala Pavlína, se kterou mám agnličtinu přes skype:
"Vzpominám si na ten den, kdy jsem psala Lence, že bych s ní chtěla začít hodiny angličtiny přes skype. Absolutně jsem nevěděla do čeho jdu, jelikož výuku angličtiny přes skype jsem nikdy neměla a popravdě jsem nevěděla co čekat. Ano, přiznávám, že jsem měla obavy jaké to bude nevidět se s člověkem face to face. 

Žiji na Mallorce a zvolit způsob učení přes skype bylo pro mne tou nejvýhodnější variantou, jelikož přes hlavní sezonu zde žijete jen prací, na nic jiného moc času nezbývá. Nakonec se ukázalo, že to bylo nejlepší rozhodnutí. Hodiny s Lenkou jsou v úplném klidu, žádný stres, že něco neumím. Uvařím si kávu a v pohodlí domova začneme výuku. Většinou první půlku hodiny konverzujeme a druhou půlku hodiny se učíme to, co potřebuji. Mám většinou spousty otazek na fráze, gramatiku, časy.... prostě zrovna to, co potřebuji nebo s čím si nevím rady. Lenka je opravdu profesionál a nenechá vás ve štychu, hlavně neučí násilně, nemáte pocit, že něco musíte. Já osobně velmi nemám ráda učení z knih. Opravdu mohu všem jen doporucit, jděte do toho a na nic nečekejte." Pavlína Zochová

Jestli se chcete začít učit anglicky nebo si vylepšit to, co umíte, zavolejte mi na telefonní číslo 721030152 nebo mi napište e-mail na lenka_neubauerova@volny.cz.

Těším se na vás!

Lenka Neubauerová

Tady mě můžete vidět ve výukovém videu:

 

One thought on “Kdo jsem

  1. Pingback:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..