K čemu je dobré, když utopíte mobil?

nokia-623939_640Stalo se vám to taky někdy? Že by vám mobil spadl do záchodu nebo do bazénu? Mně asi před měsícem spadl do záchodu (naštěstí doma), a zjistila jsem, že několik mých přátel má s utopením telefonu taky zkušenost.

V první chvíli jsem byla naštvaná. Nový mobil není zrovna levná věc, když nechcete nějaký hodně starý typ. První, co mě napadlo, bylo, že jsou to nečekané výdaje.

Den na to se ale stala úžasná věc. Dostala jsem velkou zakázku, letos zatím největší z hlediska poměru peněz a času, a znamenalo to dvojnásobný příjem za květen. Super! Bude nový telefon a ještě peníze navíc. Prostě se to mělo stát!

Ten nový mobil jsem totiž potřebovala k natáčení krátkých videotipů a na starém mobilu byla jen zadní kamera, se kterou by to šlo jen těžko. A protože nejsem z těch, co si kupují každý rok nebo dva nový model, když ten starý ještě slouží, čekala bych s koupí minimálně do vánoc.

Jinak pokud jste to ještě neslyšeli, existuje rada, co dělat, když vám spadne mobil do vody. Hlavně ho nezapínat (já jsem to samozřejmě udělala J), rozebrat, osušit z nejhoršího a pak ho zavřít na 48 hodin do krabičky s rýží, kde se údajně dosuší. Rýže prý vytáhne všechnu vlhkost zevnitř. S velkou pravděpodobností by pak měl zase fungovat. No, já jsem ten můj už nerozchodila, ale jestli se vám to někdy stane, můžete tenhle postup zkusit. Hlavně ho hned nezkoušejte zapnout! Sepnutí kontaktů při té vlhkosti prý způsobí ty největší škody.

Doručování mobilu byl nesmrtelný zážitek. Ve čtvrtek přišla zpráva od prodejce, že ho předali k doručení firmě Geis. V pátek ho řidič Geis celý den doručoval-nedoručoval. V 7 ráno mi volal, že mi ho kolem desáté přiveze, pak na to zapomněl a po marném nahánění jsem se večer nakonec dozvěděla, že zásilka je v depu v Brně. Dorazil v pondělí, a to jsem ještě ráda, protože ho vezl ten stejný řidič. Šikula.

Nový mobil je super. Kromě zadní a přední kamery má i tu výhodu, že si na něm můžu přehrávat cokoli z youtube a učit se tak španělštinu po chvilkách, před spaním, když už je notebook vypnutý. Mám docela velkou motivaci, jedeme totiž do Španělska na dovolenou.

Když se chcete něco naučit, motivaci k tomu rozhodně potřebujete. Ale jen motivace nestačí.

Tenhle zážitek pro mě byl potvrzením mého celoživotního kréda, že všechno špatné je k něčemu dobré. V dané chvíli se vám sice zdá, že je to katastrofa, ale s odstupem času zjistíte, k čemu to bylo dobré. Takhle dnes vnímám i to, že jsem kdysi „přišla o místo“. Bylo to to nejlepší, co mě mohlo potkat, protože díky tomu jsem začala pracovat „na volné noze.“

A poučení číslo 2? Pokud se chcete vyhnout zkušenosti s utopeným mobilem v záchodě, nenoste ho v zadní kapse kalhot nebo tepláků :)

2 thoughts on “K čemu je dobré, když utopíte mobil?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..