Jak se rychle naučit anglicky – jde to vůbec?

jak se rychle naucit anglicky

V dnešní rychlé době je jedna z nejčastějších otázek Jak se rychle naučit anglicky. Neplatí to samozřejmě jen pro angličtinu, ale pro jakýkoli jazyk. Jde to vůbec, naučit se jazyk nějak zrychleně?

Na jaře jsem začala jsem psát elektronickou knihu - návod, jak se naučit jazyk za 6 měsíců. V průběhu psaní jsem ale objevila další pomůcky, aplikace, videa…a výsledkem je  návod, jak se naučit za 3 měsíce.

Říkáte si, že to není možné? Za 3 měsíce se naučit něco co se někdo učí celé roky?

Ano, je pravda, že za 3 měsíce se nedá jazyk naučit tak, že budete mluvit jako rodilí mluvčí nebo rozumět všemu, co uslyšíte. I mně trvalo několik let, než jsem se naučila perfektně anglicky. Návod, který jsem sepsala, je ale o tom, jak se naučit jazyk tak, abyste se domluvili a rozuměli, a k tomu perfektní být nemusíte :)

Nové vychytávky

Možnosti, které dnes máme díky internetu, chytrým telefonům a dalším moderním vymoženostem, mi fascinují. Díky nim se i já, blázen do jazyků, který je schopen učit se i z obyčejné učebnice pro samouky, můžu učit zábavněji, efektivněji a rychleji.

Se španělštinou jsem pořádně začala teprve v červenci. Už potřetí. Asi jsem se potřebovala pořádně naštvat. Přece nebudu věčný začátečník! Teď po necelých dvou měsících už zvládnu jednoduchou konverzaci. A sama jsem z toho překvapená.

Možná Vás napadne, že se třeba učím celé dny. Neučím. Někdy tomu dávám půl hodiny, někdy hodinu denně, ale víc ne, ale to spíš výjimečně. Myslím, že stejné výsledky by měl každý, kdo by tomu věnoval stejné množství času. Každý, kdo umí číst, psát a počítat.

Pomůcky, které používám

Vyzkoušela jsem všechno možné. Všechno, co jsem našla nebo co mi někdo doporučil. Většina pomůcek je zdarma. Jediné dvě věci, které jsem si koupila, byla učebnice a nahrávky s přepisem textu. Nakonec díky jedné skvělé aplikaci nepotřebuji ani ty nahrávky. Jediná investice byla učebnice, všechno ostatní je k dispozici zdarma, pokud máte připojení k internetu.

Nemám dokonalou paměť

Abyste si nemysleli, že jsem nějaký jazykový génius. Nejsem. Jen mě to prostě baví. Ale samo mi to do hlavy nenaskáče. Nemám takovou paměť, že by mi stačilo něco si jednou přečíst a hned bych si to zapamatovala. Ale byla by to krása, uznávám…

Největší slabina? Mluvení.

S mluvením má problém většina lidí, hlavně pokud se jazyk učili klasicky ve škole. Přitom co potřebujete v cizí zemi nejvíc? Domluvit se. Protože něco napsat nebo si něco přečíst, to se dá v klidu dohledat ve slovníku. Ale mluvení? To prostě musíte natrénovat a taky se naučit improvizovat.

A tak trénuju. Zatím tvořím jen jednoduché věty, ale pomalu se to zlepšuje. Když to srovnám s tím, jak dlouho mi trvalo se naučit anglicky, tak jsem spokojená.

Takže jak se rychle naučit anglicky (nebo španělsky)?

Učit se efektivně. Jen to, co potřebujete, opakovat. Učit se systematicky. A vydržet. Jestli se Vám zdá, že „toho je přece tak strašně moc“ a tři měsíce je krátká doba, tak si představte, kolik slov se naučíte, kdybyste se jich každý den naučili 10. Krát 90 dní. Nebo kdyby i jen 5; krát 90 je to 450 slov, a to už na konverzaci stačí. O počtu slov to ale není. Chce to učit se efektivně, to, co opravdu potřebujete, a nenechat to vykouřit z hlavy. A o tom to je :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..