Hello world!

hello worldAhoj všichni / hello world! Jsem nadšenec do jazyků. Anglicky jsem se naučila sama. Když chci, naučím se jakýkoli další jazyk tak do půl roku tak, abych se domluvila. Jak se mi to podařilo?

Prostě jsem se tomu věnovala, bavila jsem se tím. Když jsem studovala na střední a na vysoké škole, ještě nebyl internet. Jediné, z čeho se dal učit cizí jazyk, byly učebnice nebo cizojazyčné knížky.

Učebnice tehdy nebyly nijak zajímavé, co se týká designu. Černobíle, maximálně s nějakými nákresy nebo fotkami. Dnešní učebnice jsou proti tomu bomba! Navíc si můžete vybírat, když zajdete do knihkupectví a projdete si část věnovanou angličtině, najdete spoustu různých učebnic.

Můžete si učebnici prolistovat a zjistit, jak na vás působí. O tom, jak si správně vybrat učebnici, jsem natočila video:

Pokud vás učení podle učebnice, ani té sebelepší, vůbec nebaví, pořád není nic ztraceno. Můžete se učit pomocí videí na YouTube, knížek, videoher, článků na internetu. Všechno se počítá.

K osvojení cizího jazyka tak, abyste byli schopní se domluvit, to znamená rozumět a reagovat, je potřeba být v kontaktu s tímto novým jazykem co nejčastěji. Nejlépe každý den.

Lepší je chvilku se na to podívat každý den, než v tom jednou za týden ležet třeba celý víkend. Jazyk, stejně jako všechno ostatní, co se chceme naučit a co jsme se kdy naučili, je o opakování.

Vzpomeňte si, kolikrát jste museli řídit auto, než jste získali pocit, že je to pro vás samozřejmost. Já jsem si udělala autoškolu, když jsem byla na vysoké, a pak jsem spoustu let neřídila. Když jsem pak potřebovala zase začít jezdit, musela jsem si zaplatit kondiční jízdy.

Stejně tak i cizím jazykem, když se naučíte základy na škole a pak s ním roky vůbec nepřijdete do kontaktu, tak ty základy zapomenete.

Když se pak do toho znovu pustíte, nejlepší je každý den si na to chvilku najít čas. Když se denně naučíte třeba 5 nových slov, za rok je to 1825 slov! To už je solidní slovní zásoba k tomu, abyste se domluvili.

Jednotlivá slova jsou sama o sobě ale málo. Je potřeba znát je v souvislostech. Zrovna angličtina je hodně o frázích a když jich hodně pochytíte z filmů a knížek, neuvěřitelně vám to pomůže.

Není to žádná velká věda, je to jen o odhodlání a pravidelnosti. Chce to začít, a vydržet!

Pokud vás tohle téma zajímá, chcete se naučit nějaký cizí jazyk nebo se v něm zlepšit a zajímá vás, jak se učit rychleji a efektivněji, najdte na těchto stránkách úvahy a tipy, jak na to.

A jestli vás napadá něco, na co byste se chtěli zeptat, napište mi! Ráda vám s čímkoli pomůžu!

laptop

Hello world from Lenka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..