Nejlepší aplikace do mobilu na učení angličtiny [2019]

 nejlepší aplikace na učení do mobilu
Přemýšlíte nad tím, co je nejlepší aplikace do mobilu na učení angličtiny?
Chcete si oprášit základy ze školy nebo se naučit fráze, které používají rodilí Angličani nebo Američani?
Pak je tu pro vás tenhle nástroj - appka Mooveez.

Název: Mooveez
Vlastník: MOOVEEZ Company a.s.
Cena: Aplikaci můžete zkusit zdarma bez zadávání jakýchkoli platebních údajů na 14 dní. Placená verze stojí 299 Kč měsíčně nebo 2990 Kč ročně ve verzi premium (předplatné). Na konci článku najdete možnost, jak ušetřit.
Ke stažení: v AppStore nebo GooglePlay

Proč je Mooveez nejlepší aplikace do mobilu na učení angličtiny

Předpokládám, že asi nemáte rádi klasické učení z učebnic nebo chození do jazykovky a baví vás učit se spíš netradičně, pomocí her, filmů, písniček.
Určitě jste už mockrát slyšeli, že k tomu, abyste se naučili cizí jazyk hodně dobře (a nakonec vlastně i cokoli jiného) je potřeba všechno hodněkrát zopakovat.
Navíc je spousta dalších věcí, které člověk potřebuje zvládnout, například naučit se správnou výslovnost, intonaci a pochopit gramatiku. To abyste uměli mluvit. K tomu, abyste rozuměli rodilým mluvčím, potřebujete být zvyklí poslouchat, jak vyslovují, jaké fráze používají (zrovna angličtina je z velké části o frázích).
Abyste byli schopni tohle všechno nějak zvládnout, neobejdete se bez znalosti základních slov. Bez základů se to nedá. 
Věděli jste, že asi 1000 slov představuje okolo 60% běžné slovní zásoby? Slova jako: jít, mluvit, rozhodnout se atd. To je ten základ.
Tahle slova prostě používáme pořád a když se je naučíme hned na začátku, můžeme na nich dál stavět. 
Takže pamatujte: 1000 slov znamená 60% slovní zásoby

A k tomu vám pomůže právě Mooveez.

Každý film v této aplikaci totiž obsahuje přes 2000 slov, takže si můžete vybrat kterýkoliv film podle svého vkusu a začít se učit při jeho sledování a zároveň se tak i bavit.

Jak jsem našla tuto aplikaci?

Řekla mi o ní moje kamarádka, uznávaná zubařka. Udělala s Mooveez velké pokroky ve své angličtině. Na základě toho jsem appku vyzkoušela a byla doslova ohromena, tím jak vypadá a jak funguje.  

Kde aplikaci najdete?

Můžete si ji zdarma stáhnout v AppStore nebo Google Play. Po stažení se vám zobrazí průvodce, který vás provede všemi funkcemi, ale můžete ho přeskočit - s appkou se dá pracovat docela snadno i tak. 
Nejlepší aplikace do mobilu na učení ke stažení zdarma

Co Mooveez obsahuje?

Jsou tu filmy ve španělštině, angličtině, němčině, ruštině a francouštině.
K ceně se ještě dostaneme, ale teď se podíváme na funkce a další detaily. 
Počet filmů roste. Nové filmy jsou průběžně přidávány. 
Gramatika je přirozenou součástí každého filmu, zrovna tak, jako je součástí života samotného a zachytíte ji tady jakoby mimochodem, bez toho, abyste ji museli složitě drilovat.

Jak to funguje?

Každý film je rozdělen na krátké “lekce” trvající asi 5 minut. 
Můžete film sledovat na celé obrazovce nebo jen na její polovině a dole vidíte věty - titulky.
Titulky jsou na levé straně v originálním jazyce a na pravé straně jsou přeložené do češtiny. 

Kartičky

Aplikace obsahuje úžasnou funkci - kartičky se zvukem. Fráze, které si vyberete, si můžete přidat do těchto kartiček a opakovat je pořád dokola. Pokaždé, když si je pustíte, scéna z filmu se vám přehraje ve vašem mozku, proto je dobré si je pouštět hodněkrát, dokud se vám pořádně nezafixují do paměti. 
Takže nejdřív si vytvořte kartičky a pak je aktivně používejte. Můžete si je pouštět kdykoliv a tak často, jak jen budete chtít. 

Kvízy – procvičujte gramatiku jednoduše

Další skvělý nástroj v aplikaci jsou kvízy. Po každé minilekci je vždycky k dispozici několik takových kvízů. Jsou to takové ty doplňovačky správných slov do prázdných políček apod. Většinou je na výběr ze tří nebo čtyř možností, a rovnou vám to zkontroluje, jestli jste vybrali správně. Je to fajn způsob, jak si procvičit gramatiku bez nudných pouček a otravných cvičení. 
V Mooveez jsou i některé další skvělé nástroje, ale nechci se tu dlouze rozepisovat, aby z toho nebyl román :). Když si appku vyzkoušíte, přijdete na to sami. Každopádně pokud si appku stáhnete, dejte mi vědět, jak se Vám líbí. 
nejlepší aplikace na učení zábavná cvičení v Mooveez

Cena

Pokud si po vyzkoušení appky zaplatíte předplatné, bude vás to stát 299 Kč na měsíc nebo 2990 Kč na rok a budete mít na výběr všechny druhy filmů, které aplikace obsahuje.
Sama za sebe musím říct, že co se týká kupování čehokoli, jsem hodně opatrná. Vždy zvažuju  všechna pro a proti a zkoumám, jestli to za ty peníze fakt stojí a využiju to.
Takže když už něco koupím, musí to stát za to. V tomhle případě jsem tu hodnotu viděla hned. Vlastně to šetří peníze, které byste zaplatili za nějaký jazykový kurz nebo učitele. Když chcete mít lekce každý den, tady je mít můžete. Můžete je mít kdykoliv jen budete chtít (ale jestli chcete mít ty nejlepší výsledky, doporučuju denně).

Nevýhody

Na všem se najde nějaká chybička, že jo :) Takže co považuju za nevýhody téhle appky:
  1. Dá se používat jen na mobilu (tabletu). To samozřejmě není až taková hrůza, vzhledem k tomu, že mobil máme stejně všichni pořád u sebe, ale když špatně vidíte (jako třeba já), bylo by fajn mít tuhle appku na větší obrazovce.
    Pokud jste technický typ, nabízí se možnost zrcadlit obraz z mobilu na smart TV.
  2. Je tu několik malých chybiček, co se týká kvízů, ale nenašla jsem jich moc a možná to v aktualizacích průběžně opravují. 

 Závěr:

Jako učitelky se mě studenti často ptají, co bych jim doporučila, aby se zlepšili v angličtině, jaký film atd. 
Spousta lidí říká, že dívat se na filmy nebo seriály je pro ně těžké. Zvlášť když jsou začátečníci nebo znají jen základy a mají problém rozumět. 
A právě proto je podle mě Mooveez nejlepší aplikace na učení angličtiny - je jednoduchá a zároveň komplexní a pomůže vám rychle zlepšit schopnost poslouchat a mluvit.
Pokud budete tuto appku používat každý den, vytvoříte si audio-kartičky, budete dělat kvízy a často si opakovat praktické fráze, uvidíte velké pokroky. 
Takže jestli se chcete naučit anglicky (ale nejen anglicky, v Mooveez jsou k dispozici filmy ve španělštině, v němčině, francouzštině nebo ruštině),  je stáhnutí téhle aplikace to nejlepší, co pro sebe můžete udělat.  
Já sama ji používám na zlepšování své španělštiny je to podle mě ta nejlepší aplikace do mobilu na učení. Je to zábava, no stress :)
Protože Mooveez nadšeně doporučuju už delší dobu všem svým studentům, nabídla mi firma možnost dát všem, kdo si stáhnou a koupí roční předplatné, slevu 10%. Pokud appku vyzkoušíte a budete si pořizovat roční předplatné, zadejte v sekci Nastavení -> Promo kód NEUBAUER10, který vás opravňuje k využití slevy 10% z ročního předplatného.

Chcete se na něco zeptat nebo potřebujete poradit? Napište mi!

2 thoughts on “Nejlepší aplikace do mobilu na učení angličtiny [2019]

  1. Pingback:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..