Anglicky z nuly na 100 za týden

Miriam_trava

Moje kamarádka Miriam se začala učit anglicky. Jako, podle jejích slov, jazykový „nevedko“. Když ji tak sleduju, koukám s otevřenou pusou. Začala se učit podle mého návodu, přidala kreativitu jí vlastní a jede rychleji, než bych si vůbec troufla očekávat.

Jak sama říká, myslela si, že jako jazykový analfabet prostě nějak přežije, ale znalost jazyků dává člověku svobodu a tu ona miluje 🙂 A tak se do toho pustila. Přečetla e-book, vyhlásila veřejně na webináři, že začíná s angličtinou a do vánoc bude „spíkovat“.

Za první týden už se naučila asi 100 slovíček. Všechno jsou to slova, která bude potřebovat a okamžitě je dává do praxe. A protože je to duše kreativní, přidává další nápady.

Největší bomba ale je, že ji to baví a udělala si z toho hru. Prý je učení angličtiny nejzábavnější hra, kterou kdy hrála. A pak že jsou jazyky nuda! 🙂 Kdybych doteď pochybovala, jestli to za ty 3 měsíce zvládne, tak od chvíle, kdy řekla, že je to velké dobrodružství a věta LIFE IS A GAME (život je hra) se stala jednou z jejích oblíbených, je to jasná věc. Když vás něco baví, pak prostě nemůžete neuspět.

Miriam si píše deník, ke kterému mi dala přístup a já tak sleduju její pokroky. Píše tam každý den i slovíčka, která se naučila, a protože si je vyhledává přes google-překladač, může tam mít někdy chybu. Proto jí každý den dávám zpětnou vazbu, případně něco vysvětlím. Zatím toho ani moc nebylo potřeba a gramatiku jsme jen naťukli.

Každý den připisuji k jejímu deníku komentáře, ale do zvláštního souboru, který ona nevidí. Prý to pro ni bude větší dobrodružství, přečíst si mé poznámky až za ty 3 měsíce. Pak to dáme dohromady a bude z toho kniha – Miri říká, že bestseller 🙂

Kousek mých poznámek – to, co jsem napsala po 4. dni jejího učení, vám teď chci ukázat. Poznámky jsou adresovány rovnou jí, protože ona je bude na vánoce číst. To už bude vesele spíkovat.

Mám z toho takovou radost, Miri, že tě to baví a bereš to učení jako dobrodružství, ani nevíš, jakou. Vždycky jsem si myslela, že jsem exot, že se tak ráda učím jazyky… sice nás po světě pár takových chodí, ale myslela jsem, že se s tím člověk narodí. Že se ale někdo takhle z ničeho nic pustí z nuly do učení jazyka a najde v tom takovou zábavu a adrenalin, to je pro mě fakt mega překvapení!
Ani nevím, z čeho mám větší radost, jestli z toho, že tě to baví, nebo z toho, že ten můj návod jak se naučit jazyk, fakt někomu pomáhá. Když jsem ho psala, trochu jsem pochybovala. Ale řekla jsem si, že prostě předám, jak se učím já, co všechno používám a snad to někomu pomůže.
Na tobě je krásně vidět, že to funguje a že když přeměníš staré bloky v hlavě a pustíš se do toho s chutí a radostí, dá se zvládnout i to, co se zdá ostatním nemožné. Díky za to!

Tenhle náš společný výtvor je i pro mě velká výzva. A já jsem šťastná, že mi tohle přišlo do života.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.